حمایت دانشجویی
اطلاعات مهاجرت
توصيه‌های مربوط به مهاجرت برای دانشجويان
با توجه به اينكه مالزي درصدد است كه به مركز آموزشی منطقه تبديل شود، ما انتظار حضور بيشتر دانشجويان خارجی در لیم کوک وینگ را داريم. ما به دانشجويان در تمامی مراحل تقاضا، فرودگاه، سكونت، تنظيم سفرها، بيمه سلامتی و مشاوره شخصی كمك می‌كنيم. در راهنمايی دانشجويان خارجی سازگاری آموزشی، فرهنگی و اجتماعی همواره مدنظر است.
مرکز دانشجويان بين‌المللی نيازهای دانشجويان خارجی ما را تامين می‌كند. هدف اين مرکز كمك به دانشجويان خارجی به منظور سازگاری با زندگی دانشجويی و زندگی در مالزی و همچنين سازماندهی انواع متنوعی از فعاليت‌های فرهنگی و فوق برنامه به منظور استفاده بهينه از اقامت آنها در مالزی است. همچنين دانشجويان مالزيايی نيز با هدف برقراری دوستی و مهمان‌نوازی از طريق تعامل و تبادل فرهنگی با دانشجويان خارجی به عضويت در اين مرکز ترغيب می‌شوند.
سياست‌های مهاجرتی برای دانشجويان بين‌المللی
دانشجويان خارجی بايد هماهنگ با قوانين مهاجرت مالزی عمل كنند. لطفا به منظور به حداقل رساندن تاخيرها و يا ساير مشكلاتی كه ممكن است بوجود بيايد، دقيقا مطابق با مقتضيات و شرايط عمل كنيد.
براي ورود به كشور پاسپورت و يا اسناد سفر با اعتبار حداقل ۱۸ ماه لازم است. پيش از ورود به كشور لازم است كه شما يك نامه تاييد از واحد مهاجرت مالزی دريافت كنيد.
شما باید تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را به شخص مربوطه ( کلیهٔ مراحل مربوط به ویزا توسط دانشگاه به نیابت از شما انجام خواهد شد) ارسال کنید که برای ویزای شما اقدام کند. مدت زمان لازم برای اخذ ویزا بین ۶ تا ۸ هفته می‌باشد. زمانی‌که مدارک شما مورد تائید قرار گیرد بخش مهاجرت مالزی برای شما یک نامه تأدیه (VAL) ارسال می‌کند.
لطفا توجه داشته باشید که VAL فقط برای ۳ ماه معتبر می‌باشد.
بعد از دریافت ویزای ورود ظرف مدت ۷ روز، تاریخ دقیق پرواز خود از ایران به مالزی را به دانشگاه اعلام نمایید. یک نسخه کپی از VAL را به همراه خود بیاورید. نمایندگان دانشگاه در فرودگاه بین الملی کوالالامپور به استقبال شما می‌‌آیند و به شما در دریافت مهر دانشجویی برای پاسپورتتان کمک می‌کنند. لطفا بعد از ورود هر چه سریع تر ( ترجیحا یک روز بعد از ورود) پاسپورت خود را به واحد خدمات دانشجویان بین المللی برای دریافت برچسب ویزا تسلیم نمایید.
ویزای اجتمایی/گردشگری
تحصیل در مالزی با ویزای اجتمایی/گردشگری غیر قانونی‌ است. ویزای ویژه در اختیار مدیر کل اداره مهاجرت و یا نائب او می‌باشد. و مدیر کل حق دارد که بدون هیچ گونه توضیحی درخواستهای تحصیلی‌ تحت ویزای ویژه را رد نماید.
انتقال دانش جویان از دانشگاه‌های دیگر
دانش جویای که علاقه مند به انتقال از دانشگاه‌های دیگر هستند بعد از دریافت ویزای تحصیلی‌ خود به تاییدیه از سو‌ی مقامات مهاجرت نیز دارند.هر دانش جوی انتقالی که علاقه مند به مطالعه در LUCT می‌باشد، باید ویزای تحصیلی‌ دانشگاه قبلی‌ خود را لغو نماید. ما به دانش جویان انتقالی پیشنهاد می‌کنیم که تمام مدارک مربوط را به واحد ویزای دانشگاه تحویل دهند و خود کشور را به صورت موقت ترک کنند. دانش جویان زمانی میتوانند برگردند که VAL خود را از واحد مهاجرت دریافت کرده باشند. دانش جویان مجاز به ادامه تحصیل تحت ویزای تحصیلی‌ دانشگاه‌های دیگر نمی باشند.
کار کردن با ویزای تحصیلی‌ مجاز نمی‌باشد
لطفا به یاد داشته باشید که دانش جویان خارجی‌ مجاز به کار کردن در مالزی در مدت تحصیل خود نمی‌‌باشند. آنها نیز نمی‌‌توانند به هیچ گونه فعالیت تجاری، چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم، اقدام نمایند. اگر کسی‌ با این شرایط شناسایی شود، توسط اداره مهاجرت، از مالزی اخراج میشود.
تمديد ویزای دانشجويی
حداقل ۶۰ روز (حدود ۲ ماه) مانده به تاريخ انقضای ویزا دانشجويی تان پاسپورت خود را به مركز دانشجويان بين‌المللی (ISS) بياوريد. اگر دانشجويان در ۶۰ روز مانده به انقضای ویزایشان اقدام نكند، به ازاي هر روز كه بگذرد بايد جريمه پرداخت كنند. تمام دانشجویان بین المللی باید بیمه‌ معتبر داشته باشند تا قادر به تجدید ویزای تحصیلی‌ خود شوند.
 1. تعداد روز قبل از تاریخ انقضاء
 2. کمتر از ۱۴ روز = RM۱۰۰
 3. کمتر از ۲۴ ساعت = RM۱۰۰ + دانشجو باید در اداره مهاجرت حضور یابد

فرمهای مربوط به ویزای دانشجویی و مهاجرت که توسط issd در اختیار شما قرار داده میشود را پر نمایید و به همراه مدارک زیر تحویل دهید:
 • ۱عدد عکس با سایز پاسپورت،
 • رسید مربوط به پرداخت شهریهٔ تحصیلی‌ ( رسید پرداخت هزینه تحصیلی‌ یک سال برای یک سال ویزا) ,
 • رسید مربوط به پرداخت بیمه‌ درمانی،
 • هزینه اداره مهاجرت برای ویزای تحصیلی‌ ( هزینه بسته به کشور دانشجو متغیر می‌باشد) .
کلیهٔ مراحل حدود ۱ ماه به طول خواهد انجامید.
برای تمدید ویزای تحصیلی‌
 • پاسپورت: پاسپورت دانشجو باید حداقل ۱۸ ماه اعتبار داشته باشد،
 • حضور و غیاب: دانشجو باید ۹۵% از کلاسهای ترم اول و حداقل ۸۰% از کلاسهای ترم دو را حاضر بوده باشد،
 • به علاوه: دانش جویانی که سه‌ جلسه غیبت متوالی داشته باشند باید دلیل قانع کننده برای اداره مهاجرت داشته باشند،
 • نتایج علمی‌: معدل دانشجو باید حداقل ۲ باشد از ۴،
 • دانشجویانی که معدل آنها کمتر از ۲ باشد باید نامه درخواست تجدید نظر به اداره مهاجرت بنویسند ( دانش جویان فقط یک بار در طول دوره تحصیل میتوانند نامه درخواست تجدید نظر به اداره مهاجرت بنویسند)،
 • اداره مهاجرت این اختیار را دارد که ویزای دانشجو را به دلیل معدل پایین و یا حضور کم در کلاس لغو نماید.
در صورت اقامت بيش از مدت اعتبار پاس
كمتر از ۷ روز
 1. ۱. دانشجو بايد نامه‌ای به ادارهِ مهاجرت بنويسد و دليل عدم تمديد ویزا خود را توضيح دهد.
 2. ۲. دانشجو بايد به همراه نماينده‌ای ازISS براي ارائه فرم درخواست در ادارهِ مهاجرت حاضر شود.
 3. ۳. از طرف اداره كل مهاجرت مالزی به دانشجو نامه اخطاريه داده می‌شود.
 4. ۴. هرگونه مجازاتی در اين زمينه تنها متوجه دانشجو است.
بيش از ۷ روز
 1. ۱. دانشجو بايد نامه‌ای به اداره مهاجرت بنويسد و دليل عدم تمديد ویزای خود را توضيح دهد.
 2. ۲. دانشجو بايد به همراه نماينده‌ای ازISS برای ارائه فرم درخواست در اداره مهاجرت حاضر شود.
 3. ۳. ممكن است كه اداره مهاجرت دانشجوی مورد نظر را كه بيش از يك هفته از زمان انقضای اعتبار ویزایش گذشته براي مدت بیش از یک هفته در بازداشت نگه دارد. دانشجو بايد به ازای هر روز جريمه‌ای برابر با Rm۳۰ بپردازد.
تكرار تخلف
 1. ۱. جريمه‌ای معادل Rm۱۰۰۰۰ همراه با زندان برای دانشجو در نظر گرفته می‌شود.
 2. ۲. هرگونه مجازاتی در اين زمينه تنها متوجه دانشجو است.
صرف نظر کردن / خروج
دانشجويانی كه قصد انصراف از تحصيل را دارند، بايد يك ماه پيش از خروج، فرم انصراف از تحصيل را پر کرده و امضای لازم برای بازپرداخت پول خود را از مرکز دانشجویان بین المللی دریافت کنند. دانشجويان بايد بليط تاييد شده هواپيما و يك كپي از آنرا برای انجام مراحل مربوطه به اداره مهاجرت ببرند. دانشجویانی که تحصیل خود را به تعویق می اندازند، ویزای دانشجویی آنها لغو می گردد. دانشجو باید این امر را به ISS اطلاع دهد. در غیر این صورت اداره پلیس طی گزارشی لغو پاسپورت دانشجو را به اجرا می گذارد. این مراحل حداكثر ۲ ماه به طول می‌انجامد كه پس از آن دانشجویان وجه ضمان و سفته‌های سپرده شده خود را پس می گیرند.
به تعویق انداختن تحصیل
ویزای دانشجویی دانش جویانی که تحصیل خود را به تعویق می‌‌اندازند لغو خواهد شد. دانشجویان باید تاریخ پرواز خود را ۳ هفته قبل به واحد ISS اطلاع دهند. اطلاعات دقیق برای خرید بلیت را از واحد ISS می‌توانید دریافت نمایید. در صورت عدم رعایت شرایط فوق، شرایط و محل سکونت دانشجو به اداره پلیس گزارش خواهد شد و با اطلاع واحد مهاجرت و وزارت آموزش عالی‌ دانشگاه اقدام به لغو ویزای دانشجو خواهد کرد.
گرفتن پاسپورت جديد
در صورتي كه شما پاسپورت خود را تجديد و يا تعويض كرديد، لطفا ویزای دانشجويي خود را در اسرع وقت به پاسپورت جديد انتقال دهيد.ویزای دانشجويي شما در پاسپورت قديمي فاقد اعتبار است. پاسپورت جديد و قديمي خود را به ISS بياوريد تا كاركنان آنجا شما را راهنمايي كنند. در صورت مفقود شدن پاسپورت، به نزدیک‌ترین ایستگاه پلیس یک گزارش کتبی‌ ارائه نمائید و کپی گزارش را به دانشگاه تحویل دهید. برای دریافت پاسپورت جدید باید به سفارت خانه کشور خود در مالزی مراجعه کنید. در مالزی شما باید پاسپورت خود را همیشه به همراه داشته باشید.
بازگشت به خانه / تعطيلات
دانشجويانی كه تمايل دارند به خانه بازگردند و يا به تعطيلات بروند بايد ۳ ماه مانده به تاريخ انقضای ویزای دانشجويی خود پاسپورت خود را به ISS تحويل دهند و يك كپی از بليط هواپيمايی تاييد شده را ۲ هفته پيش از خروج برای انجام مراحل مربوط به مهاجرت تحويل دهند.
اطلاعات عمومی‌
ساعت کاری واحد خدمات دانشجویان بین المللی (ISS)
۸:۳۰ تا ۱۷ ، دوشنبه تا جمعه
۸:۳۰ تا ۱۲ ، شنبه
کشور مالزی بر میزان ارزی که شما به همراه دارید کنترل خواهد داشت. شما نباید مقدار زیادی وجه نقد به همراه داشته باشید. در فرودگاه میزان ارزی را که به همراه دارید، به مسئولین اداره مهاجرت اعلام نمایید.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به واحد ISS مراجعه نمایید.