زندگی در مالزی
فرهنگ
مالزی محل زندگی‌ قومیتهای مختلفی‌ است که با هم در تعامل میباشند و در جهت غنی سازی فرهنگ مالزی در تلاش میباشند. اینجا در حقیقت مخلوطی از غذاها، آداب و رسوم، لباس‌ها و فرهنگها است که برای بازدیدکنندگان از کشور تجربه‌های زیادی را ایجاد می‌کند. غذاهای محلی دارای طیف وسیعی از غذاهای تند هندی، غذاهای عجیب غربی و غذاهای محبوب چینی‌ میباشند.

چند فرهنگی‌ بودن مالزی نه تنها مالزی را تبدیل به بهشت غذاها کرده است بلکه باعث شده است که مالزی تبدیل به مرکز برگزاری صدها جشن مختلف و رنگارنگ شود. مالزیایی‌ها عاشق جشن و پایکوبی هستند و در حقیقت رفتار گرم و مهمان دوستانه مردمان مالزی باعث شده است که شما به راحتی‌ بتوانید به آنها نزدیک شده و با آنها صمیمی‌ شوید.

مالزی به لحاظ جغرافیایی نیز دارای تنوع آب و هوائی می‌باشد. کسانی‌ که علاقه مند به آب و هوای خنک میباشند میتوانند از هوای مطبوع ارتفاعات مالزی استفاده کنند، در حالیکه آنها که بیشتر به آب و هوای گرم علاقه مند هستند میتوانند از دراز کشیدن بر روی شنهای داغ در سواحل جزیره‌‌های مالزی لذت ببرند.

مالایی

امروزه مالایی‌ها با بالغ بر ۵۰% از جمعیت مالزی بیشترین قوم تشکیل دهنده مردم مالزی به حساب می‌ایند. در مالزی لغت مالایی به مالزیایی‌هایی‌ گفته میشود که مسلمان بوده و تابع آداب و رسوم مالایی هستند، به زبان مالایی صحبت می‌کنند و اجداد آنها نیز مالزیایی بوده اند. تبدیل آئین آنها به اسلام از آئین هندو و بودا در سال ۱۴۰۰ آغاز شد و این تغییر تا حد زیادی تحت تاثیر تصمیم دادگاه سلطنتی ملاکا بوده است. مالایی‌ها به رفتار ملایم و میراث هنری غنی معروف میباشند.

چینی‌‌

چینی‌‌ها با سهم ۲۵% از جمعیت مالزی دومین گروه تشکیل دهنده جمعیت مالزی هستند. اغلب آنها نوادگان چینی‌ هستند که در قرن ۱۹ به مالزی مهاجرت کرده اند. چینی‌‌ها به عنوان افرادی با علاقه وافر به کسب و کار شناخته شده اند. چینی‌‌ها دارای سه‌ گروه متفاوت هستند که به زبانهای مختلفی هم صحبت میکنند؛ گروه اول هوکین‌ها هستند که در جزایر شمالی پیننگ زندگی‌ میکنند، کنتونی‌ها گروه دوم هستند که غالباً در کوالالامپور زندگی‌ می‌کنند و گروه سوم که زبان آنها مندارین است در جنوب جهور بیشتر دیده میشوند.

هندی

هندی‌ها با سهم ۱۰% از جمعیت مالزی کمترین سهم را دارا میباشند. بسیاری از آنها فرزندان تامیل زبانان هستند که در طول حکومت استعماری بریتانیا وارد مالزی شدد. آنها در آن دوره به دنبال ساخت زندگی‌ بهتر وارد مرزهای مالزی شدند. همزمان با ورود هندیها به مالزی فرهنگ متنوع آنها نیز وارد مالزی شد، از آن جمله میتوان جشن ها، معابد و غذاهای تند هندی را نام برد.