مشاوره دانشجویی
واحد مشاوره لیم کوک وینگ سرویس مشاوره رایگان و محرمانه در اختیار دانش جویان خود قرار میدهد. اگر دانشجو نیازمند مشاوره بیشتر و بهتر داشته باشد واحد مشاوره تمهیدات لازم برای ارجاعات بعدی را برای دانشجو فراهم می‌کند. این واحد برای دانشجویان سمینارها و نشست‌های متعددی فراهم می‌کند که آنها بتوانند با استرس کمتری در دانشگاه و زندگی‌ دانشجویی به ادامه تحصیل بپردازند.

خدمات مشاوره به تمام دانشجویان بدون در نظر گرفتن جنس، نژاد، ملیت، تابعیت، سن، پیشینه اجتماعی و اقتصادی، معلولیت، اعتقادات مذهبی‌ و سیاسی، گرایشات جنسی‌ و دیگر تفاوتها ارائه میگردد.

ساعات کار

  1. واحد مشاوره در ساعتهای زیر آماده خدمت رسانی به دانش جویان می‌باشد:
  2. دوشنبه- جمعه: ۹ - ۱۸
  3. واحد مشاوره به جز روزهای تعطیل در تمام طول سال آماده خدمت رسانی به دانش جویان می‌باشد.

مشکلات متداول دانش جویان

مرکز مشاوره در حل بیشتر مشکلات شخصی‌، ارتباطی‌ یا مسائل هویتی میتواند به شما کمک کند. این مشکلات شامل تطبیق پیدا کردن با زندگی‌ در دانشگاه، استرس، اضطراب، افسردگی، غم و اندوه از دست دادن، مسائل مربوط به اعتماد به نفس و انگیزه، مسائل سؤ استفاده، مشکلات خانوادگی و مشکلات ارتباطی‌ میباشند. در کنار این مسائل، دانشجویان با مشکلاتی مانند تطبیق با فرهنگ جدید و معضلات تصمیم گیریها و همچنین عادت کردن و غذا خوردن نیز مواجه هستند. بعضی از این مشکلات ممکن است با زندگی‌ و تحصیل شما در لیم کوک وینگ تداخل پیدا کنند. مشکلات خاص مربوط به تحصیل یا نبود کار میتوانند سد راه پیشرفت در سطح تحصیلات آنها شود.

هدف از مشاوره

مشاوران ما در لیم کوک وینگ فرصت صحبت کردن با اطمینان کامل در ارتباط با مشکلات و نگرانیهایتان را به شما میدهند. شما بیشترین نتیجه را زمانی‌ میگیرید که به صورت فعالانه ، به موقع و با صراحت و صداقت کامل در این جلسات شرکت کنید. مشاوران ما از طرق زیر میتوانند به شما کمک کنند
  • بررسی احساسات و طرز تفکر شما از شرایط فعلی،
  • بررسی مشکلات شما و راه حلهای احتمالی‌،
  • بررسی اینکه در آینده شما با این مشکلات چگونه برخورد خواهید کرد.

تعیین وقت ملاقات

تعیین وقت ملاقات با واحد مشاوره را چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری می‌توانید انجام دهید. اگر فکر می‌کنید که مشکل شما جدی است و نیازمند کمک هر چه سریع تر هستید می‌توانید مستقیماً به دکتر داخل دانشگاه مراجعه کنید.

هر جلسه مشاوره اصولا ۵۰ دقیقه طول میکشد و ممکن است که لازم باشد به صورت هفتگی انجام شود. شما فقط تا زمانیکه دانشجوی دانشگاه لیم کوک وینگ هستید مجاز به استفاده از خدمات واحد مشاوره میباشید.

محرمانه بودن

اطلاعات شخصی‌ در مورد دانشجویان مراجعه کننده به صورت محرمانه در واحد مشاوره باقی‌ میماند. واحد مشاوره اطلاعات شخصی‌ شفاهی‌ و کتبی‌ شما را در اختیار هیچ کس دیگری قرار نمیدهد مگر اینکه شما از قبل اجازه این کار را به این واحد بدهید.

گاهی اوقات مشاوران ما یک سری یادشت از جلسات مشاوره شما تهیه می‌کنند که کمک به مشاوره حرفه‌ای تر آنها می‌کند، و زمانیکه مشاوره شما تمام شد مشاور آنها را داخل فایل‌های قفل دار نگه میدارد.

هر گونه تصمیم گیری برای افشاگری تحت اجازه از قبل اخذ شده از شما صورت می‌گیرد. در موارد خیلی‌ نادر ممکن است افشاگری بدون اجازه شما صورت گیرد و آن مواردی است که مشاور مطمئن باشد که شما و یا یک شخص سومی‌ در معرض خطر قرار دارید.
مواردی که افشا صورت می‌گیرد:
  • با اجازه خود فرد،
  • در صورتی‌ که فرد یا شخص سومی‌ در معرض خطر جدی باشد،
  • مواردی که طبقه قانون افشاگری باید انجام گیرد.

تماس با واحد مشاوره دانشجویی

به صورت حضوری: برای حضور در واحد مشاوره دانشجویی می‌توانید به واحد دانشجویان بین الملی مراجعه نمائید.
آدرس الکترونیکی‌: counselling@limkokwing.edu.my
تلفن: ۸۳۰۷ ۸۳۱۷ ۰۳
۸۱۲۳ ۸۳۱۷ ۰۳