مبانی فن‌آوری اطلاعات
درباره این رشته
کد تائید:
KPT/JPS (KA 8574) 01/13
دانشکده:
فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات
سطح دوره:
پایه
اعطا شده از:
دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ
شعبه:
سایبرجایا

در این دوره یک ساله، دروس فنی و تئوری مرتبط با فن‌آوری اطلاعات به دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل دوره متوسطه آموزش داده می‌شود. واحدهای دوره «مبانی فن‌آوری اطلاعات» به‌گونه‌ای تدوین شده‌ که فارغ‌التحصیلان می‌توانند در رشته‌های متنوع مرتبط با صنعت ادامه تحصیل دهند.

رشته‌های مختلف مقطع مبانی دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ فارغ‌التحصیلان دوره دبیرستان را آماده ورود به مقطع کارشناسی می‌کند. این دوره در حقیقت معادل با دوره پیش‌دانشگاهی است و دانش‌آموزانی که دوره متوسطه (دبیرستان) را با موفقیت گذرانده باشند، می‌توانند وارد این دوره شده و پس از آن مستقیما تحصیلات خود را در سطح کارشناسی ادامه دهند.

لیم‌کوک‌وینگ طیف وسیعی از رشته‌های مرتبط با این دوره را در سطح کارشناسی به فارغ‌التحصیلان ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند بر اساس علایق خود، از بین رشته‌های مختلف مقطع کارشناسی، انتخاب رشته نمایند.

دانش‌آموزان ملزم به گذراندن واحد‌های غیر مرتبط با زمینه شغلی‌ که برای آینده‌شان در نظر دارند نیستند. فراگیری مهارت‌های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و مهارت‌های خلاقه در دستور کار کلیه رشته‌های مبانی دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ قرار دارد.

دانش‌آموزان در طی این دوره کار با نر‌م‌افزار و سخت‌افزار کامپیوتر را فرا خواهند گرفت. علاوه بر این فن‌آوری‌های کامپیوتری مرتبط با کاربردهای تجاری در فعالیت‌های نظیر ارائه و گزارش‌نویسی و نیز کار با نرم‌افزارهای فنی طراحی وب‌سایت، طراحی گرافیک، ویرایش عکس، انتشار و مالتی‌مدیا به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

همچنین آموزش فشرده زبان انگلیسی از دیگر برنامه‌های این دوره است که در غالب واحدهای ارتباطات ارائه می‌شود.

دانش‌آموزانی که قبلا واحدهایی مرتبط با این رشته را گذرانده باشند، در صورت بررسی و تایید نمرات و نمونه‌ کارهایشان توسط دانشگاه، می‌توانند از گذراندن دوره پایه معاف شوند.


شرایط ورود به این دوره

  • دارا بودن مدرک پایان دوره متوسطه

ساختار برنامه

ترم ۱
اصول حسابداری
انگلیسی
معرفی‌ فن‌آوری اطلاعات
ریاضیات ۱
مقدمات تجارت
ترم ۲
انگلیسی و مهارتهای مطالعه
اصول اقتصاد ۱
مبانی آمار
مبانی تکنولوژی اینترنت
مبانی منطق و طراحی برنامه‌نویسی
ترم ۳
انگلیسی و تفکر انتقادی
مبانی حقوق
ریاضیات ۲
برنامه‌نویسی پایه
مبانی چند‌رسانه‌‌ای (مالتی‌مدیا)

فرصت‌های ادامه تحصیل

ثبت‌نام کنید
مراحل ثبت‌نام را مطالعه کنید و فرم ثبت‌نام را دریافت کنید.
مکاتبه کنید
برای یافتن پاسخ سوالات هایتان آنها را برای ما ارسال کنید.
محل دانشگاه
با نزدیکترین شعبه لیم‌کوک‌وینگ ارتباط برقرار کنید.