مبانی طراحی
درباره این رشته
کد تائید:
(KP/JPS(KR10922)09/14(LUCT
دانشکده:
نوآوری طراحی
سطح دوره:
دوره پایه
اعطا شده از:
دانشگاه لیم کوک وینگ
شعبه:
لندن

مبانی طراحي، دوره اي يك ساله است كه آمادگي لازم را براي ورود به دوره هاي كارشناسي هنر، طراحي و مالتي مديا فراهم مي كند. نكات مهم اين دوره پرورش خلاقيت، توانايي تحقيق و طراحي است. شما در اين دوره به تصوير در آوردن ايده هايتان را با استفاده از رسانه هاي مختلف كه شامل طراحي، عكاسي يا اجسام سه بعدي است، فرا مي گيريد. گسترش توانايي هاي عملي دو بعدی یا سه بعدی و جستجو و بررسي در وسعت، ساختار، ظاهر، بافت و رنگ از برنامه هاي آموزشي اين دوره است. هم چنين حوزه هاي مختلفي از هنر و طراحي را آزمايش و تجربه كرده و سپس بر روي دوره انتخابي خود متمركز مي شويد.هدف این برنامه، آشنا کردن دانش آموزان در زمینه‌های زیر می‌باشد:

  • عناصر و اصول طراحی،
  • مهارتها و تکنیک‌های رسم کردن،
  • تکنیک‌های فکر خلاقانه،
  • قدرت انجام تحقیقات از طریق منابع اولیه و ثانویه،
  • قدرت برقراری ارتباط با ایده ها، از طریق دیداری و گفتاری.

در حقیقت این دوره معادل با دوره پیش دانشگاهی می‌باشد و دانش آموزانی که دوره متوسطه ( دبیرستان) را با موفقیت گذرانده باشند میتوانند وارد این دوره شده و پس از گذراندن این دوره یک ساله می توانند مستقیماً تحصیلات خود را در سطح کارشناسی ادامه دهند.

لیم کوک وینگ طیف وسیعی از رشته‌های مرتبط با این دوره را در سطح کارشناسی به فارغ التحصیلان این دوره پیشنهاد میدهد، و دانش آموزان میتوانند براساس علایق خود، از بین این طیف وسیع انتخاب رشته نمایند. این دوره به نحوی طراحی شده که دانش آموزان را مستقیماً به سمت رشته مورد علاقهٔ خود در سطح کارشناسی هدایت می‌کند، و دانش آموزان ملزم به طی‌ کردن واحد‌هایی‌ که مربوط به زمینه تحصیلیشان نمی‌باشد، نیستند. دانش آموزان همچنین در طی‌ این دوره ، آموزش‌های لازم در زمینه مهارتهای کامپیوتری مرتبط با رشته خود را کسب خواهند کرد.


شرایط ورود

  • دارا بودن مدرک دیپلم دورهٔ متوسطه.

فرصت های ادامه تحصیل

با گذراندن موفق این دوره، فارغ التحصیلان می توانند در یکی از مقاطع و فرصتهای زیر در هر یک از دانشكده های مالتي مديا وطراحي مدرن به ادامه تحصیل بپردازند:


ساختار برنامه آموزشی

سال۱
ترم ۱ ترم ۲
مطالعات ارتباطی ۱ طراحی بعدی
مطالعات خلاقیت ۱ رسم شکل
مبانی طراحی تکنولوژی‌های خلاق
مبانی رسم هنر شرق
طراحي رسم تحليلي مطالعه رنگ ها
ترم ۳
مطالعات ارتباطی ۲
مطالعات پیشرفته رنگ ها
عکاسی دیجیتال
تاریخچه هنر
ثبت نام کنید
مراحل ثبت نام را مطالعه کنید و فرم ثبت نام را دریافت کنید.
مکاتبه کنید
برای یافتن پاسخ سوالات هایتان آنها را برای ما ارسال کنید.
محل دانشگاه
با نزدیکترین شعبه لیم کوک وینگ ارتباط برقرار کنید.