مبانی معماری و شهرسازی
درباره این رشته
کد تائید:
JPT/BPP (KR10991) 01/15
دانشکده:
دانشکده معماری و شهرسازی
سطح دوره:
پایه
اعطا شده از:
دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ
شعبه:
سایبرجایا

«مبانی معماری و شهرسازی» در دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ، دانش و مهارت بنیادی و وسیعی برای علاقمندان در زمینه‌های معماری و شهرسازی فراهم می‌کند. این دوره به منزله دوره آماده‌سازی برای ورود به مقاطع کارشناسی در رشته‌های معماری و شهرسازی است. «مبانی معماری و شهرسازی» در غالب واحدهای طراحی، تئوری و مهارتی، دانش‌آموزان را با مهارت‌های تفکر خلاقه و انتقادی آشنا می‌سازد. دانشجویان همچنین در این رشته با پیش‌زمینه تاریخی طراحی محیط، ریاضیات و کاربرد آن در طراحی آشنا خواهند شد. این دوره موجب گشوده شدن افق تازه‌ای پیش روی دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل در جهت آشنایی با دانش‌های تازه می‌گردد.

دانش‌آموزان در طی‌ این دوره نسبت به زمینه‌های جدید برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آگاهی‌ کامل کسب خواهند کرد. این دوره در حقیقت معادل با دوره پیش‌دانشگاهی است و دانش‌آموزانی که دوره متوسطه (دبیرستان) را با موفقیت گذرانده باشند، می‌توانند وارد این دوره یک ساله شده و پس از آن مستقیما تحصیلات خود را در سطح کارشناسی ادامه دهند.

دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ طیف وسیعی از رشته‌های مرتبط با این دوره را در سطح کارشناسی به فارغ‌التحصیلان پیشنهاد می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند بر اساس علایق خود، از بین این طیف وسیع انتخاب رشته نمایند. این دوره به نحوی طراحی شده که مستقیما دانش‌آموزان را به سمت رشته مورد علاقه خود در سطح کارشناسی هدایت می‌کند. آموزش فشرده زبان انگلیسی از دیگر برنامه‌های این دوره است که در غالب واحدهای ارتباطات ارائه می‌شود.

دانش‌آموزانی که قبلا واحدهای مرتبط با این رشته گذرانده باشند، در صورت بررسی و تایید نمرات و نمونه‌ کارهایشان توسط دانشگاه، می‌توانند از گذراندن دوره پایه معاف شوند.


شرایط ورود به این دوره

  • دارا بودن مدرک پایان دوره متوسطه

ساختار برنامه آموزشی

سال۱
ترم ۱ ترم ۲
مقدمات طراحی ۱ مقدمات طراحی ۲
طراحی ۱ طراحی ۲
ریاضیات پایه ۱۵۱ اندازه‌گیری و کاربردهایش ۱۵۲
آشنایی با فضاسازی مطالعات تاریخی‌ و فرهنگی‌ ۱
انگلیسی‌ پایه ۱۵۱ انگلیسی‌ پایه ۱۵۲
ترم ۳
مقدمات طراحی ۳
طراحی ۳
مطالعه‌ تاریخی‌ و فرهنگی‌ ۲
فن‌آوری ساخت و مفاهیم
مقدمات مدیریت پروژه

فرصت‌های ادامه تحصیل

دانش‌آموختگان در پایان این دوره می‌توانند در یکی از مقاطع و رشته‌های زیر به ادامه تحصیل بپردازند:

ثبت‌نام کنید
مراحل ثبت‌نام را مطالعه کنید و فرم ثبت‌نام را دریافت کنید.
مکاتبه کنید
برای یافتن پاسخ سوالات هایتان آنها را برای ما ارسال کنید.
محل دانشگاه
با نزدیکترین شعبه لیم‌کوک‌وینگ ارتباط برقرار کنید.