MBA مدیریت عمومی
درباره این رشته
کد تائید
JPT/BPP (N/345/7/0055) 05/16
دانشکده
مرکز آموزش‌ تحصیلات تکمیلی
سطح دوره
کارشناسی ارشد
اعطا شده از
دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ
شعبه
سایبرجایا

محیط‌های کسب‌وکار امروزه دائما در حال تغییر و تحول هستند؛ شرکت‌های پیشرو در چنین محیط‌هایی به نیروهایی متخصص و چندوجهی با طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها نیازمندند. افراد می‌بایست در حوزه‌های تخصصی‌شان، درک عمومی و جامعی از مسائل کلی و کلان داشته باشند. دوره MBA مدیریت عمومی برای پرورش و تربیت نیروهایی متخصص در چنین محیط‌های چالشی طراحی شده است. این دوره دانشجویان را با مهارت‌های خلاقه در کارآفرینی آشنا می‌کند؛ مهارت‌هایی که در محیط کار و در فعالیت‌های مدیریتی می‌توانند به‌کار گرفته شوند. علاوه بر این دانشجویان با ابزارهای مدیریتی متنوعی آشنا خواهند شد که آن‌ها را در محیط‌های رقابتی و حرفه‌ای یاری خواهد کرد.

دستاوردهای آموزشی

در پایان این دوره دانش‌آموختگان قادر خواهد بود تا نظریه‌های مبتنی بر دانش، ابزارها، مهارت‌ها و پژوهش‌های مرتبط با کسب‌و‌کار و نیز شیوه استفاده از این مهارت‌ها در حل مسائل و استفاده از فرصت‌های محیط‌های تجاری را به‌کار گیرند. فارغ‌التحصیلان این دوره با فراگیری شیوه تفکر خلاقانه، در عین پایبندی به ارزش‌ها و رفتارهای اخلاقی – با نگرشی به تاثیرات تجارت بر جامعه و مسوولیت مدیر به عنوان عضوی از جامعه کسب‌و‌کار و نیز نقش شهروندی آن در اجتماع – به ارائه راه‌حل‌های بدیع و خلاقه برای حل مسائل تجاری خواهند پرداخت.


شرایط ورود

  • مدرک کارشناسی معتبر یا معادل آن در رشته‌های مرتبط؛ و
  • دو معرفی‌نامه / توصیه‌نامه از استادها یا کارفرماهای پیشین یا فعلی؛ و
  • حداقل نمره 550 در آزمون تافل (کاغذی) یا نمره 7 در آزمون آیلتس
  • دانشگاه درخواست دانشجویانی که دوره‌های عالی مرتبط با این رشته را گذرانده و دارای سابقه حرفه‌ای یا شخصی باشند را مورد بررسی قرار خواهد داد.

ساختار برنامه آموزشی

سال ۱
ترم ۱ ترم ۲
مدیریت اقتصاد مدیریتی
حسابداری مدیریتی مدیریت مالی
مدیریت بازاریابی روش تحقیق
روش‌های کمی بازرگانی مدیریت منابع انسانی‌
سال ۲
ترم ۳
مدیریت استراتژیکی
رهبری تغییرات سازمانی
مدیریت عملیاتی
پایان‌نامه

فرصت‌های شغلی

دانش‌آموختگان این رشته پس از پایان تحصیل می‌توانند در یکی از زمینه‌های زیر مشغول به‌کار شوند: مدیریت منابع انسانی‌، مدیریت لجستیک، مدیریت تولید، مدیریت پروژه، مدیریت کنترل و تضمین کیفیت، مدیریت بحران و تجارت و مدیریت ریسک.

ثبت‌نام کنید
مراحل ثبت‌نام را مطالعه کنید و فرم ثبت‌نام را دریافت کنید.
مکاتبه کنید
برای یافتن پاسخ سوالات هایتان آنها را برای ما ارسال کنید.
محل دانشگاه
با نزدیکترین شعبه لیم‌کوک‌وینگ ارتباط برقرار کنید.