مبانی طراحی
درباره این رشته
کد تائید:
(KP/JPS(KR10922)09/14(LUCT
دانشکده:
خلاقیت مالتی‌مدیا
سطح دوره:
پایه
اعطا شده از:
دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ
شعبه:
سایبرجایا

«مبانی طراحی» دوره یک ساله‌ای است که آمادگی لازم برای ورود به دوره‌های کارشناسی هنر، طراحی و مالتی‌مدیا را فراهم می‌کند. تمرکز مواد آموزشی این دوره بر پرورش تفکر خلاقه، مهارت‌های تحقیق و طراحی است. دانش‌آموزان در طی این دوره خواهند آموخت که چطور با استفاده از ابزارها و رسانه‌های مختلف اعم از طراحی، عکاسی و یا اجسام سه‌بعدی، به ایده‌هایشان تجسمی عینی ببخشند. همچنین بالابردن مهارت‌های عملی در طراحی‌های دوبعدی و سه بعدی و نیز درک مفاهیمی چون فضا، ساختار، سطح، بافت و رنگ از دیگر برنامه‌های آموزشی این دوره است. در دوره «مبانی طراحی» حوزه‌های مختلفی در هنر و طراحی پوشش داده می‌شوند و دانش‌آموزان می‌توانند با دست باز برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب رشته نمایند.

تمرکز این رشته بر موارد زیر است:

  • عناصر و اصول طراحی (design)
  • مهارت‌ها و تکنیک‌های طراحی (drawing)
  • تکنیک‌های تفکر خلاقه و حل مساله
  • توانایی انجام تحقیقات از طریق منابع اولیه و ثانویه
  • توانایی برقراری ارتباط بصری و شفاهی با ایده‌ها

رشته‌های مختلف مقطع مبانی دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ فارغ‌التحصیلان دوره دبیرستان را برای ورود به مقطع کارشناسی آماده می‌کند. این دوره در حقیقت معادل با دوره پیش‌دانشگاهی است و دانش‌آموزانی که دوره متوسطه (دبیرستان) را با موفقیت گذرانده باشند، می‌توانند وارد این دوره شده و پس از آن مستقیما تحصیلات خود را در سطح کارشناسی ادامه دهند.

گذراندن دوره‌های پایه برای دانش‌آموزان علاقمند به تحصیل در رشته‌های مرتبط با طراحی و مالتی‌مدیا ضروری‌ست؛ مگر آن‌که نمونه‌ کارهایی از دوره‌های آموزشی پیشین خود جهت بررسی و تایید به دانشگاه ارائه دهند تا مشخص شود که مهارت‌های پایه را فرا گرفته‌اند.

دانش‌آموزان ملزم به گذراندن واحد‌های غیر مرتبط با زمینه شغلی‌ که برای آینده‌شان در نظر دارند نیستند. فراگیری مهارت‌های فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و مهارت‌های خلاقه در دستور کار کلیه رشته‌های مبانی دانشگاه لیم‌کوک‌وینگ قرار دارد. همچنین آموزش فشرده زبان انگلیسی از دیگر برنامه‌های این دوره است که در غالب واحدهای ارتباطات ارائه می‌شود.

دانش‌آموزان در این دوره با اصول طراحی گرافیک و نیز نرم‌افزارهایی چون ایلاستریتور و فتوشاپ آشنا خواهند شد. طراحی وب‌سایت و مالتی‌مدیا در بین واحدهای درسی این دوره قرار ندارد.

دانش‌آموزانی که قبلا واحدهایی مرتبط با این رشته را گذرانده باشند، در صورت بررسی و تایید نمرات و نمونه‌ کارهایشان توسط دانشگاه، می‌توانند از گذراندن دوره پایه معاف شوند.


شرایط ورود

  • دارا بودن مدرک پایان دوره متوسطه

ساختار برنامه آموزشی

سال۱
ترم ۱ ترم ۲
مطالعات ارتباطی ۱ طراحی بعدی
مطالعات خلاقیت ۱ طراحی
مبانی طراحی تکنولوژی‌های خلاق
مبانی طراحی هنر شرق
طراحي رسم تحليلي مطالعه رنگ‌ها
ترم ۳
مطالعات ارتباطی ۲
مطالعات پیشرفته رنگ‌ها
عکاسی دیجیتال
تاریخچه هنر

فرصت‌های ادامه تحصیل

دانش‌آموختگان در پایان این دوره می‌توانند در یکی از مقاطع و رشته‌های زیر به ادامه تحصیل بپردازند:

ثبت‌نام کنید
مراحل ثبت‌نام را مطالعه کنید و فرم ثبت‌نام را دریافت کنید.
مکاتبه کنید
برای یافتن پاسخ سوالات هایتان آنها را برای ما ارسال کنید.
محل دانشگاه
با نزدیکترین شعبه لیم‌کوک‌وینگ ارتباط برقرار کنید.